Miesiąc: listopad 2022

Tajna misja zwiadowców

Jak rozpoznać prawdziwego rycerza? Co to jest etos rycerski? Jak wyglądało pasowanie na rycerza? Na czym polegała nauka w szkole rycerskiej? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi próbują znaleźć uczniowie klasy 7b naszej szkoły, którzy w ramach współpracy z Książnicą Karkonoską, pod kierunkiem pani Aleksandry Kostrzewskiej, Arlety Dobosz i Pauliny Dzikowskiej dołączyli do projektu „Tajna misja zwiadowców”. Poniżej filmowa relacja z pierwszych zmagań.


Druga część zmagań

Podczas drugiego spotkania w ramach projektu „Tajna misja zwiadowców” uczniowie klasy 7b zmierzyli się z 16 tajemniczymi próbami. Polegały one na rozwiązywaniu zadań na platformach Wakelet i Genially. Pytania oscylowały wokół tematyki popularnej serii Zwiadowcy autorstwa Johna Flanagana oraz zagadnień z pierwszego projektowego spotkania. Pod koniec zajęć została wyłoniona 3 osobowa grupa z liderem na czele, która weźmie udział w zadaniu specjalnym.


Wystawa prac uczniów klasy 7b wykonanych podczas pierwszego spotkania projektowego


Podsumowanie


Misja specjalna

Misja specjalna polegała na wykorzystaniu znanych narzędzi TIK przy stworzeniu materiału pokazującego z jakimi problemami musieliby zmierzyć się Zwiadowcy we współczesnym świecie. Grupa liderów przygotowała bloga. Link znajdziecie poniżej. Zapraszamy do obejrzenia!

TAJNA MISJA WSPÓŁCZESNYCH ZWIADOWCÓW

Apel z okazji Dnia Niepodległości

W czwartek 10 listopada klasa VIC z pomocą wychowawczyni Pani Anity Patlewicz i Pani z muzyki Anny Szewczuk przygotowała apel z okazji Dnia Niepodległości. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali patriotyczne piosenki tj. „Wojenko, wojenko”, „My, pierwsza brygada” czy „Szara piechota”, a także zagrali na flażoletach. Występy artystyczne dzieci upamiętniały 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Najmłodsi uczniowie zapraszają do świętowania

Sukces wokalny naszych uczennic

W sobotę 12 listopada w sali widowiskowej JCK odbył się XV Dolnośląski Festiwal Kultury Harcerskiej i Patriotyzmu „Jelonek”. Na scenie wystąpiło ok. 100 osób. Naszą placówkę reprezentował duet „Ósemka” w składzie Maria Nowak (8 c) i Wiktoria Krzysztoszek (8d), który w kategorii zespoły szkół wyśpiewał II miejsce. Maria Nowak zdobyła także I miejsce w kategorii solista H i HS. 

O festiwalu można przeczytać na stronie:

https://www.jelonka.com/patriotyczny-festiwal-110486

Uniwersytet Dziecięcy i wielki koncert patriotyczny

Wielu uczniów naszej szkoły oraz zaproszonych gości bardzo zapamięta 9 listopada 2022. W tym dniu w Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych został reaktywowany Uniwersytet Dziecięcy „Twórczy Odkrywcy”, podjęta współpraca z Zespołem Szkolno – Przedszkolnym z Jeżowa Sudeckiego i wielki Koncert Patriotyczny „Historia wpisana w żołnierską pieśń”. W uroczystościach uczestniczyli: starszy wizytator Kuratorium Oświaty mgr Barbara Parzymies, z Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych Kanclerz mgr Agnieszka Gątnicka, Dziekan Wydziału Nauk Medycznych i Technicznych dr Karolina Semeriak-Siecla, Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych dr Magdalena Baczyńska,  Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Jelenia Góra mgr Piotr Iwaniec, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego mgr Jacek Tyc. Oczywiście nie zabrakło przede wszystkim naszej dyrekcji – mgr Marii Silbert – Salabury oraz wicedyrektor mgr Lidii Jóźwickiej – Wolskiej. Na uroczystości przybyły ze swoimi wychowawcami klasy II a, IV a i VI b. Nie zabrakło rodziców, dziadków uczniów z Uniwersytetu Dziecięcego oraz zespołów szkół.

W tym roku akademickim przyjęto na Uniwersytet Dziecięcy 16 uczniów z klas I – III oraz 23 z klas IV – VIII wytypowanych przez swoich wychowawców. Zgromadzeni wysłuchali Koncertu Patriotycznego w wykonaniu Integracyjnego Zespołu Instrumentalnego „Canto”, zespołu wokalnego „Ósemka” z naszej szkoły oraz Zespołu Flażoletowego i chóru z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Jeżowa Sudeckiego. Koncert poprowadził mgr Krzysztof Najman, a nauczyciele: mgr Ewa Kasperowicz, mgr Dorota Najman, mgr Joanna Szemberska, mgr Jowita Burak – Głowacka, mgr Wioleta Walczak wspomogły dzieci i młodzież w czasie występu. Nieocenionej pomocy technicznej udzielił p. Artur Kasperowicz  i panowie z KANS. Na scenie zaprezentowało się 75 uczniów z naszej i partnerskiej szkoły. Zespołami kierowała mgr Anna Szewczuk. 

Informacje na temat wydarzeń znajdziemy na stronach:

https://www.portalik24.pl/home-page/informacje/16951-indeksy-dla-najmlodszych-studentow

Projekt Martyny Wojciechowskiej „Młode głowy”

Jestem przyjacielem przyrody

2 listopada – to dla naszej klasy – Ib – dzień, w którym nie zabrakło tropienia, doświadczania i tworzenia. Rozpoczęło się listu, który znaleźliśmy w koszu z „owocami jesieni”. To Wróżka Przyrody nakreśliła nam plan działań. W radosnych nastrojach wyruszyliśmy do parku w poszukiwaniu zadań, które dla nas przygotowała. Wykonaliśmy „Ruchomy obraz trzech zmysłów” – każdy był ciekawy, wydawał różne dźwięki, zawierał różne znaleziska i był inny w dotyku. Rozwiązywaliśmy także zagadki, bawiliśmy się w tropicieli i staliśmy się prawdziwymi przyjaciółmi przyrody uwalniając park z nieczystości. Zdziwilibyście się, jaki ludzie pozostawiają po sobie nieporządek. Wykonaliśmy również pracę plastyczną – kalkowanie kory drzewa. Najpiękniejsze jednak było spotkanie z niespodziewanymi gośćmi. Były to łabędzie, które w ogóle nie przejawiały strachu i podpłynęły do nas bardzo blisko. Miłym zaskoczeniem były dla nas dyplomy PRZYJACIELA PRZYRODY.

Święto Niepodległości

Szkoła Podstawowa nr 8 po raz kolejny wzięła udział w akcji “Szkoła do hymnu”. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, 10 listopada o godzinie 11:11, zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób wspólnie uczciliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym celem tego wydarzenia jest kształtowanie szacunku wobec Polski jak i jej tradycji.

Za wsparcie oraz czynny udział serdecznie dziękuje SU SP nr 8

Lektura w pudełku

Podczas jednej z lekcji języka polskiego, uczniowie klasy 6B w ramach omawiania lektury pt. „Tajemniczy ogród” autorstwa Frances Hodgson Burnett wykonali „Lekturę w pudełku”. Oto piękne prace naszych uczniów.

Podziękowanie

 Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, dzieciom i rodzicom, którzy upiekli i przynieśli ciasta na kiermasz biblioteczny, szczególne podziękowanie kierujemy na ręce Pana Pawła Szymańskiego z piekarni ,,Szymański” na ul. Wiejskiej, który podarował nam pyszne wypieki. Za uzyskane pieniądze zakupimy książki wybrane przez naszych uczniów.   

                                        Ewa Golis i Ewa Czerniawska.

Napędzane przez WordPress & Stworzył Anders Norén

Przejdź do treści