Jak rozpoznać prawdziwego rycerza? Co to jest etos rycerski? Jak wyglądało pasowanie na rycerza? Na czym polegała nauka w szkole rycerskiej? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi próbują znaleźć uczniowie klasy 7b naszej szkoły, którzy w ramach współpracy z Książnicą Karkonoską, pod kierunkiem pani Aleksandry Kostrzewskiej, Arlety Dobosz i Pauliny Dzikowskiej dołączyli do projektu „Tajna misja zwiadowców”. Poniżej filmowa relacja z pierwszych zmagań.


Druga część zmagań

Podczas drugiego spotkania w ramach projektu „Tajna misja zwiadowców” uczniowie klasy 7b zmierzyli się z 16 tajemniczymi próbami. Polegały one na rozwiązywaniu zadań na platformach Wakelet i Genially. Pytania oscylowały wokół tematyki popularnej serii Zwiadowcy autorstwa Johna Flanagana oraz zagadnień z pierwszego projektowego spotkania. Pod koniec zajęć została wyłoniona 3 osobowa grupa z liderem na czele, która weźmie udział w zadaniu specjalnym.


Wystawa prac uczniów klasy 7b wykonanych podczas pierwszego spotkania projektowego


Podsumowanie


Misja specjalna

Misja specjalna polegała na wykorzystaniu znanych narzędzi TIK przy stworzeniu materiału pokazującego z jakimi problemami musieliby zmierzyć się Zwiadowcy we współczesnym świecie. Grupa liderów przygotowała bloga. Link znajdziecie poniżej. Zapraszamy do obejrzenia!

TAJNA MISJA WSPÓŁCZESNYCH ZWIADOWCÓW