Piosenka to jeden z najlepszych sposobów na naukę języka obcego, zarówno wśród dzieci jak i młodzieży. Warto poddać się magii melodii i rytmu, a korzyści ze śpiewania w języku obcym przekładają się na doskonalenie umiejętności językowych.
Konkurs miał na celu popularyzowanie rozwoju zdolności i talentów artystycznych oraz motywowanie dzieci i młodzieży do nauki języków obcych poprzez śpiewanie. Uczestnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne i językowe. Piosenka mogła być wykonana w dowolnym języku obcym, jednak uczestnicy zdecydowali się na wykonanie w języku angielskim. Konkurs oceniany był w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 oraz 4-8.
W konkursie wzięło udział 11 uczniów, którzy prezentowali wybrany utwór solo lub w duecie. Oceniane były walory muzyczno-wokalne, poprawność językowa, interpretacja, wykonanie utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Laureaci konkursu:

klasy 1-3

1 miejsce – Fabian Sobota 1b
2 miejsce – Benjamin Kalika 1b
3 miejsce – Maria Kaczmarczyk 3c
klasy 4-8

1 miejsce – Sylwia Strzelecka – 7d
2 miejsce – Julia Salamon – 7e
3 miejsce – Łucja Pawlikowska – 5b

Wszystkie wykonania zasługują na pochwałę, uczniowie włożyli dużo pracy i energii w przygotowanie do konkursu i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!