29 kwietnia 2021 zorganizowany został w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych w formie online. Popularyzacja języka niemieckiego to ważny element niezbędny w motywowaniu uczniów do rozwijania umiejętności językowych.

W konkursie wzięli udział chętni uczniowie z klas 7 i 8.

Celem konkursu było zachęcenie naszej młodzieży do zdobywania i poszerzania wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych, poznanie ich kultury, historii, geografii, zwyczajów, świąt i ciekawych miejsc. Konkurs miał  na celu wzbudzenie zainteresowania językiem niemieckim oraz zachęcał do rywalizacji i rozwijania  umiejętności oraz zainteresowań językowych. Poznanie i zrozumienie innej kultury to kształtowanie także poczucia tolerancji wobec innych narodowości.

Oto wyłonieni laureaci:

I miejsce – Aleksandra Różańska

II miejsce ex aequo – Agata Ważna oraz Jakub Ogryzek

III miejsce – Witold Michałek

wyróżnienie – Aleksandra Binkowska

Pozostali uczestnicy również uzyskali wysokie wyniki i zostaną nagrodzeni ocenami za udział w konkursie.

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów w przyszłych rywalizacjach!

Nauczyciele języka niemieckiego