Program Laboratoria Przyszłości jest inicjatywą edukacyjną. Odpowiedzialne za nią jest Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt ma na celu unowocześnić szkoły tak, aby zajęcia prowadzone w nich były angażujące i ciekawe dla uczniów. Ponadto ma pomóc w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach programu Nasza Szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe wysokości 152 700 tys. zł. na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do stworzenia nowych pracowni i doposażenia już istniejących.

Zakupione wyposażenie pomoże w kształtować i rozwijać umiejętności manualne i techniczne, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia. Sprzęt będzie wykorzystywany na zajęciach:

• informatyki;
  • techniki;
  • chemii;
  • fizyki;
  • przedmiotów przyrodniczych;
  • kołach zainteresowań;

W ramach programu kupiliśmy:

• drukarkę 3D, skaner 3D wraz z laptopem oraz kolorowymi filamentami;
  • mikrokontroler z akcesoriami;
  • stację lutowniczą;
  • aparat fotograficzny z dwoma obiektywami;
  • kamera 4k
  • studio nagrań wyposażone w: statyw, gimbal, mikroport, słuchawki studyjne, oświetlenie do realizacji nagrań, green screen, mikrofon kierunkowy z akcesoriami oraz oprogramowanie do montażu i edycji video;
  • wyposażenie pracowni: stoły warsztatowe, szafy narzędziowe, tablicę, zestawy mebli do przechowywania;
  • wiertarkę stołową i akumulatorową
  • skrzynki narzędziowe z pełnym wyposażeniem
  • zestawy klocków LEGO do robotyki;
  • sprzęt AGD: lodówka, płyta grzewcza,
  • klocki konstrukcyjne w różnych kształtach i kolorach.