Spotkaniem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 8 z przedszkolakami z Miejskiego Przedszkola nr 13 rozpoczęła się druga część akcji „Nie bądź smartzombie”, propagującej bezpieczne zachowania na przejściach dla pieszych. Młodzież z klasy 8a z SP8 – z nauczycielką opiekunką samorządu uczniowskiego Jolantą Płonką – odwiedziła grupę starszaków w Miejskim Przedszkolu nr 13. „Prelegenci” doskonale sprawdzili się w tej roli – byli z zaciekawieniem słuchani.

Przedszkolaki z uwagą uczestniczyły w spotkaniu zadając wiele pytań – mówi przewodniczący Rady Rodziców z SP nr 8 Mariusz Synówka. – W tej grupie wiekowej jeszcze niewiele dzieci posiada smartfony, ale maluchy zadeklarowały, że będą upominać swoich rodziców, gdy zauważą niewłaściwe zachowania. Uczniowie przyjęli zaproszenie na spotkanie z kolejną grupą w tym przedszkolu. Mamy również zapytania o możliwość odwiedzin w Przedszkolu nr2 oraz w przedszkolu w Siedlęcinie.

To działanie jest kontynuacją rozpoczętej przed tygodniem akcji: „Nie bądź smartzombie!”. Dzięki pomocy Pawła Oganowskiego z firmy ZNAK udało się wykonać w pobliżu czterech przejść dla pieszych w ciągu ulicy Różyckiego napisy przestrzegające przez zgubnymi skutkami zbytniego wpatrywania się w ekrany smartfonów przy przechodzeniu przez jezdnię.

Artykuł pochodzi z portalu Jelonka.com