’Życie choć piękne tak kruche jest.
Wystarczy jedna chwila, by zgasić je…’’


Trudno zacząć, choć chciałoby się napisać bardzo wiele. Brakuje jednak słów- żadne z nich nie wyrażą bólu, jaki w nas pozostaje po Jej stracie.
Właśnie w tym miejscu chcemy w ten sposób oddać hołd śp. Iwonie Leśniak, wiceprzewodniczącej Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze.
Chcemy wszystkim przypomnieć dobroć i wielkoduszność Pani Iwony, którą wszyscy dobrze znaliśmy jako wspaniałego, niepowtarzalnego człowieka. Człowieka wielkiego serca i wielkich zasług. Zawsze mogliśmy na nią liczyć. Borykając się sama z wieloma chorobami, potrafiła zarażać optymizmem uśmiechem i pogodą ducha. Angażowała się bardzo mocno w różne działania na rzecz szkoły i środowiska. Konkursy, które organizowała były zawsze na bardzo wysokim poziomie , z mnóstwem nagród nie tylko dla zwycięzców , bo zawsze też pamiętała o nagrodach pocieszenia.
Niestety… nie doczekała rozstrzygnięcia Konkursu, w który tak mocno się zaangażowała. Byliśmy z Panią Iwoną do ostatniej chwili. Będąc już w bardzo ciężkim stanie, wysyłała nam jeszcze wskazówki dotyczące Jej dzieła, Jej konkursu. Bo to był Jej konkurs….’’Przewodnik młodego fotografa po wybranych miejscach Jeleniej Góry i Powiatu Karkonoskiego’’.
Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas V i VI. Tak, jak życzyła sobie pani Iwona , konkurs został doprowadzony do końca, rozstrzygnięty i nagrodzony.


I miejsce – Oliwia Stefaniak klasa 5b
II miejsce- Łucja Pawlikowska 5b
III miejsce – Ewa Łodziewska klasa 4c
III miejsce – Szymon Drabb klasa 4a


Pięknie dziękujemy za ciekawe i bardzo wartościowe prace.
Dziękujemy Jurorom, którzy poprzez wideokonferencję oceniali prace oraz licznym sponsorom: Studio Color Marek Fabian Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne – Zdjęcie z autografem p. Rafała Kotylaka – Fotografia Krajobrazowa -Regina Chrześcijańska, właściciel Wydawnictwa Ad Rem -Starostwo Powiatowe, Miasto Jelenia Góra, Rada Rodziców przy SP8 -IK TPD przy SP8

W imieniu Jurorów pięknie dziękujemy za ogromne zaangażowanie i pomoc.