W dniach 7-9 czerwca 2021 r. dzieci z klas 1-3 wzięły udział w spotkaniu z panem Andrzejem Morawskim, który jest psim behawiorystą. Behawior oznacza zachowanie, a więc spotkanie dotyczyło zachowań, jakie mogą prezentować nasi czworonożni przyjaciele.

Dowiedzieliśmy się czego psy nie lubią i czego należy unikać w zabawach z nimi. Jest to np. przytulanie. Niestety wszystkim amatorom przytulasów trzeba powiedzieć- stop. Pies to drapieżnik, a nie maskotka, którą tulimy i którą się bawimy.

Jak podkreślił pan Morawski, który prowadzi szkolenia psów

www.szkoleniepsowmorawski.pl www.facebook.com/szkolenie.psow.morawski

– pies nie zaatakuje jeśli nie jest do tego sprowokowany. Trzeba pamiętać o kilku zasadach np. nie podchodzić do psów uwiązanych przy sklepach, nie biegać przy obcych psach, nie wchodzić na teren prywatny, po którym może biegać pies właścicieli.

Ciekawą informacją w czasie spotkania była ta, że jeśli pies ma żółtą apaszkę na szyi lub żółtą wstążeczkę przy smyczy- oznacza, że boi się ludzi. Pamiętajmy, aby nie podchodzić do takiego pieska, nie zaczepiać go i nie wołać.

Panu A.Morawskiemu towarzyszył Rocky, piesek, który aktualnie przebywa w schronisku, ale po przeszkoleniu będzie gotowy do adopcji.

Serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie, które poruszając kwestie bezpieczeństwa jest bardzo ważne właśnie teraz, przed wakacjami.

Uczniowie klas 1-3 z wychowawcami